ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Головне – не мовчати!
3.jpg

Нерідко ми вважаємо, що насильство нас не стосується. Крики у квартирі сусідів серед ночі, чиясь...

П'ятниця, 08 грудня 2023
Студентська наука: хоч і важко, але треба працювати
1.jpg

Хтось може і підраховує курчат восени, а от в Академії звикли це робити наприкінці року. Тим пач...

П'ятниця, 08 грудня 2023
ПОЕЗІЯ ВІЧНА
4.jpg

7 грудня в нашої любої подруги й колеги, талановитої поетеси, журналістки, заступниці редактора ...

Четвер, 07 грудня 2023
«Бронза» на Кубку України з греко-римської боротьби
2.jpg

Кубок України з греко-римської боротьби серед юніорів 2004-2006 р.н. відбувся 24–26 листопада в ...

Четвер, 07 грудня 2023
Із Днем Збройних сил України!
2.jpg

Зупинити навалу «другої армії світу» – завдання, із яким не впоралася б жодна європейська армія,...

Середа, 06 грудня 2023

Фінансова підтримка для студентів: МОН пропонує законопроєкт для обговорення в колективах вишів

11.jpg

Міністерство освіти і науки України розробило проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки здобувачам освіти».

Законопроєкт передбачає низку змін у системі фінансування та підтримки вищої освіти в Україні. Зокрема, посилити механізми працевлаштування випускників, пільгові довгострокові кредити та пропонується запровадити державні гранти на оплату навчання. Про перший досвід їх застосування Краматорським виконкомом ми розповімо нижче.

Державні гранти будуть надаватися студентам, які навчаються за державним замовленням, а також тим, хто навчається за кошти фізичних чи юридичних осіб. Гранти – це ще незнаний механізм фінансовий підтримки студентів, де процеси треба ще випробувати і вдосконалюватися. У законопроєкті вказано, що гранти виплачуватимуться щопівроку безпосередньо закладам освіти.

Оскільки механізми грантової освіти давно діють у розвинутих країнах світу, то наші університети вже зараз запроваджують їхній досвід. На сьогодні перші впровадження є в університетах Києва, Львова, Харкова, а також до цієї важливої справи залучилися Виконавчий комітет Краматорська й міський голова Олександр Гончаренко. Як нам розповів ініціатор і куратор цієї справи – секретар Виконавчого комітету Краматорська Ігор Сташкевич, на сьогодні в Донбаській державній машинобудівній академії на першому курсі навчаються 49 студентів, які виявили бажання брати участь у грантовій програмі і склали ЗНО. Це забезпечить залучення молоді до справ міста, а їхні знання і вміння будуть потрібні на машинобудівних підприємствах, особливо після війни. Це також підтримає ДДМА і, головне, підтримає викладацький колектив. Ігор Ігоревич підкреслив: «Після війни ми зможемо все відбудувати, а на зараз головне – зберегти людей. Адже підготовка викладача займає багато часу і зусиль».

Пільгові довгострокові кредити передбачено для тих, хто навчається на контрактній основі. Відсоткова ставка за кредитом становитиме 3% річних. Повертати кредит потрібно буде через рік після закінчення навчання.

Крім того, законопроєкт посилює механізми працевлаштування випускників. Зокрема, студенти за держзамовленням матимуть укладати угоду про подальше працевлаштування. У разі відмови від працевлаштування доведеться компенсувати витрати держави на навчання.

Запропоновані зміни мають на меті підвищити доступність вищої освіти, залучити додаткові кошти в цю сферу, а також забезпечити зв'язок освіти з потребами економіки.

Детальніше за посиланнями: один, два.

Зауваження та пропозиції до проєкту Закону та аналізу його регуляторного впливу приймаються у довільній письмовій формі на електронну адресу: infozvo@mon.gov.ua (відповідальна особа – Олександра Лактіонова, державний експерт експертної групи з питань вищої освіти та освіти дорослих).

Порівняльна таблиця проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки здобувачам освіти» (doc)