ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

П’ять спеціальностей Академії успішно пройшли акредитацію
1.jpg

Навчальний рік закінчуємо на мажорних нотах. На засіданні НАЗЯВО, яке відбулося 30 травня 2023 р...

П'ятниця, 02 червня 2023
На оплату праці працівників освіти отримано грантові кошти
2.jpg

Від Сполучених Штатів Америки до державного бюджету України надійшли грантові кошти в розмірі 1,...

П'ятниця, 02 червня 2023
МОН вкотре доручає вишам виконувати мовне законодавство
1.jpg

Міністерство освіти і науки просить керівників закладів вищої та фахової передвищої освіти вжити...

Середа, 31 травня 2023
Афера тисячоліття. Як москалі стали росіянами
00.jpg

…і чому Папа Римський вірить у міф про «братні народи»

Вівторок, 30 травня 2023
Засідання вченої ради
1.jpg

На травневому засіданні Вченої ради ДДМА вирішені важливі питання внутрішнього життя Академії. З...

Понеділок, 29 травня 2023

Сучасна освіта – доступність, якість, визнання

20.jpg

16 листопада в Академії відбулася ХІІІ міжнародна науково-методична конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання». Організатором конференції виступив доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інноваційних технологій і управління ДДМА Сергій Ковалевський. Конференція була проведена за допомогою засобів онлайнового зв’язку.

У конференції взяли участь понад 120 учасників, понад 90 статей склали збірник наукових праць конференції. На конференції було представлено доповіді науковців із провідних університетів Європи (Academy of professional studies Šumadija та ін.), Китаю (Zhejiang Normal University, College of Engineering), наукових, навчальних, адміністративних закладів України, серед яких – університети, коледжі, школи, міське управління освіти, центр зайнятості. Проведення конференції відбувалося за 8 секціями.

Вступне слово було надане віце-президенту Національної академії наук вищої освіти України, доктору технічних наук, професору Юрію Кузнецову, який побажав усім плідної роботи під час заходу. Учасників конференції також привітали представник Сербії професор Предраг Дашич та директор організації «Орган сертифікації персоналу Української асоціації якості» Юрій Кабаков.

На пленарне засідання були представлені найбільш глобальні та хвилюючі теми сучасної освіти. Студентка Чжецзянського педагогічного університету (Інженерного коледжу) розповіла про особливості вищої освіти в Китаї, а студент того ж коледжу, але з Марокко, розповів про особливості дистанційного навчання. Їхній науковий керівник, професор інженерного коледжу Євгеній Шквар зауважив, що інженерна освіта в Китаї є в пріоритеті.

Питання важливості впровадження доповненої реальності в освіту розкрив доцент кафедри педагогіки ГІІМ ДВНЗ «ДДПУ» Дмитро Єфімов. Досвід та важливість викладання в закладах вищої освіти дисципліни «Основи технічної творчості» продемонстрував доктор технічних наук, професор Юрій Кузнецов (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»). Юрій Кабаков та Алла Сингаївська (Центр академічної етики та досконалості в освіті «Етос») повідомили про важливість висвітлення та обміну кращими практиками в освіті.

Багато уваги привернула доповідь Валерія Кухаренко (ХНАДУ), який розкрив особливості підготовки фахівців за дуальною освітою та важливості ідентифікації результатів навчання здобувачів освіти.

На пленарному засіданні виступила аспірантка кафедри інноваційних технологій і управління Дар’я Сидюк, яка доповіла про роботу, виконану разом із Сергієм Ковалевським та Оленою Ковалевською. Дар’я повідомила про таку важливу проблему нашого міста, як відтік талановитих абітурієнтів, що незмінно призведе до гальмування розвитку регіону: «Тому назріла потреба у створенні в Краматорську Корпоративного університету неперервної освіти, як системи корпоративної підтримки міста Краматорська та області з інноваційним розвитком, шляхом створення інноваційного корпоративного середовища – надання якісних освітніх, наукових та організаційних послуг європейського рівня відповідності».

По закінченню пленарної частини почали роботу секції конференції: «Створення системи забезпечення якості освіти. Інклюзивна освіта», «Модернізація структури та змісту освіти».

17 листопада були заслухані більше 20 доповідей на секціях: «Проблеми ефективної підготовки майбутніх фахівців», «Досвід і проблеми дистанційного навчання», «Інноваційні інформаційні технології в навчанні».

18 листопада – робота в секціях: «Підготовка конкурентоспроможних фахівців для підприємств і організацій», «Досвід і проблеми шкільної та позашкільної освіти», «Проблеми та досвід викладання іноземних мов».

За результатами науково-методичної конференції підготовлено збірник статей, який вже отримали всі учасники.

Кафедра інноваційних технологій і управління ДДМА


21.jpg 22.jpg 23.jpg