ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

З Днем машинобудівника!
1.jpg

В останні вихідні вересня ми завжди гучно святкували День нашого міста і День машинобудівника – ...

Неділя, 25 вересня 2022
Реєстр успішності студентів, які вступили у 2022 році
588-1.jpg

На сайт ДДМА у розділ «Студенту» – «Стипендія» додано реєстри успішності студентів, які вступили...

Четвер, 22 вересня 2022
21 вересня – Міжнародний день миру
1.jpg

Сьогоднішній Міжнародний день миру Україна проживає у війні. Від ракет і бомб у підвалах ховають...

Середа, 21 вересня 2022
Спогади про героя
photo_2022-09-04_08-02-01.jpg

М’яка тепла посмішка… Трохи сором’язливий погляд. Саме це впадало в очі при першій зустрічі з ци...

Вівторок, 20 вересня 2022
МОН створило телеграм-бота для науковців
 МОН.jpg

Шановні колеги! Запрошуємо доєднатись до телеграм-боту для науковців – Info Science Bot, який бу...

Понеділок, 19 вересня 2022

XХ міжнародна наукова конференція «Нейромережні технології та їхнє застосування – НМТіЗ-2021»

1.jpg

8–9 грудня в Донбаській державній машинобудівній академії відбулася ювілейна XХ міжнародна наукова конференція «Нейромережні технології та їхнє застосування – НМТіЗ-2021». Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Національна Академія наук вищої освіти України, ДДМА, а також ряд наукових установ і підприємств із трьох країн.

На конференції представлено доповіді 48 учасників, серед яких – науковці з провідних університетів Європи, Казахстану, наукових та навчальних закладів України, а також Інституту проблем штучного інтелекту НАН, Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗС України. Найкращі доповіді будуть рекомендовані до американського журналу American Journal of Neural Networks and Applications, засновником та першим шеф-редактором якого є д-р техн. наук, професор, завідувач кафедри інноваційних технологій і управління ДДМА Сергій Ковалевський.

Розпочав конференцію Сергій Ковалевський, який привітав учасників зі стартом конференції та побажав успішної роботи впродовж засідань, а також представив оглядову доповідь наукових робіт, виконаних за тематикою проблемної науково-дослідної лабораторії інтелектуальних мобільних технологічних машин, яка є спільним структурним підрозділом Інституту проблем штучного інтелекту МОН України й НАН України та кафедри інноваційних технологій і управління ДДМА. Він підкреслив зростання наукового й практичного інтересу до ідентифікації об’єктів складної природи, що найбільш доцільно досліджувати з використанням математичного апарату штучних нейронних мереж.

На пленарному засіданні професор Олександр Сосницький та професор Анатолій Шевченко (Інститут проблем штучного інтелекту НАН) представили доповідь на актуальну тему сьогодення, яка стосується розуміння таких понять, як «інтелект», «розум», та їхнього впливу на еволюцію людства. Пізніше в дискусії Анатолій Шевченко розповів про прийняття стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні і у світі та відзначив важливість цього питання для майбутнього людства.

Професор Євген Бодянський та його аспірант Сергій Костюк (ХНУРЕ) доповіли про розробку нової функції активації для використання в глибинних штучних нейронних мережах, що дозволяє покращити значення функції похибки та точності класифікації на задачі текстових фрагментів.

Професор Вадим Слюсар (Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки ЗС України) представив дві доповіді, у яких розглянув дослідження точності згорткових нейромереж та варіантів архітектур мультимодальних нейромереж на основі квазіфрактального підходу.

Професор Предраг Дашич (Academy of Professional Studies Šumadija – Kragujevac) доповів про дослідження в галузі Smart manufacturing system for Industry 4.0.

На секційному засіданні, 9 грудня, дискутували про найбільш цікаві проблеми застосування нейронних мереж для: визначення кращої техніки метання спортсмена – метальника ядра (Микита Кадацький, доцент Олександр Мельников), прогнозування оцінок студентів, прогнозування тривалості ремонтних робіт під час пошкодження водопроводу (доцент Олександр Мельников); створення віртуальних тренажерів для навчання студентів-верстатників у професійному ліцеї (професор Сергій Ковалевський, Тетяна Синиця) та інші.

Конференція відбулася з урахуванням карантинних обмежень у режимі онлайн.

За результатами міжнародної наукової конференції підготовлено збірник статей, який вже отримали всі учасники. До зустрічі в наступному році!

Кафедра ІТУ


2.jpg 3.jpg 4.jpg