ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Підготовку фахівців в області устаткування для кування, листовий і об'ємного штампування, пресування виробів з порошкових матеріалів і пластмас здійснює одна з найстаріших в академії кафедр - "Механіка і пластичне формування".

Ежов Григорий Иванович

Кафедра була організована кандидатом технічних наук Єжовим Григорієм Івановичем у 1956году, який надалі буде проректором з навчальної роботи, а у 1962 стане ректором Краматорського індустріального інституту.

У 1962 році кафедру очолив кандидат технічних наук Золотухін Микола Михайлович В 1961г. к.т.н., старший науковий співробітник Золотухін Н.М. на конкурсній основі був призначений виконуючим обов'язки завідувача кафедрою "Обробки металів тиском".

А у 1962г. відбулося об'єднанням кафедр "Машини та технологія обробки металів тиском" і "Обробка металів тиском" в одну кафедру "Машини і технологія обробки металів тиском"

Золотухин Николай Михайлович

з призначенням виконуючим обов'язки зав. кафедрою к.т.н. Золотухіна Н.М.

Золотухін Н.М. доктор технічних наук, професор, автор двох монографій "Нагрівання зливків" (1970р.), працював в академії з 1961 року по 1990року. Його розробки впроваджені на НКМЗ і КЗТС, заводі Електросталь, Новолипецькому, Верхнесалдінском металургійних заводах, комбінаті SKET (г Магдебург). Опублікував більше 100 наукових праць графічної монографії. Мав 51 винахід, 10 з яких впроваджено у виробництво. Підготував 9 кандидатів технічних наук. Керував трьома докторантами. Був заступником голови спеціалізованої ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій при ДДМА.

Кафедра здійснювала підготовку інженерів за фахом "Обробка металів тиском" і "Машини і технологія обробки металів тиском" на денній та вечірній формах навчання. Перший склад кафедри МТО з серпня 1962 року: к.т.н. Золотухін Н.М. - зав кафедрою, к.т.н. Зубченко В.Д., ас. Гетьманський А.П., Потапкин В.Ф.

Капорович Владимир Георгиевич

Захистивши докторську дисертацію в 1972р., Золотухін Н.М. отримує вчений ступінь доктора технічних наук. Золотухін Н.М. очолював кафедру до 1987 року.У 1987 році були об'єднані кафедра МТО і ОМД. Кафедра була перейменована, як "Роботизовані системи та машини для обробки металів тиском". Завідувачем кафедрою був призначений к.т.н., доцент Сергєєв С.Т.

В 1976 році завідувачем знову організованої кафедри "Обладнання та автоматизація ковальсько-штампувального виробництва" становиться Капоровіч Володимир Георгійович - доктор технічних наук, професор. З 1992р. по 1995р. кафедру очолював доктор технічних наук, професор Лаптєв Олександр Михайлович. При ньому повертається кафедрі старе найменування "Машини та технологія обробки металів тиском".

Лаптев Александр Михайлович

Лаптєв А.М. в 1972 році закінчив МВТУ ім. Баумана (м. Москва). У 1977 році захистив кандидатську дисертацію, в 1989 - докторську.

Лаптєв А.М. керує науково-дослідними роботами в галузі теорії і технології порошкової металургії. Є автором 1 монографії, 14 патентів, понад півтори сотні публікацій, більш 30 з яких опубліковані за кордоном (США, ЄС).

Лаптєв А.М. має тісні наукові зв'язки з дослідницьким центром Юліх (Німеччина), Дрексельскім університетом (США), Національним політехнічним інститутом Гренобля (Франція), Католицьким університетом Льовена (Бельгія).

Середа Виктор Григорьевич

З 1995р. по 2000р. завідувачем кафедрою МТО обраний кандидат технічних наук, доцент Середа Віктор Григорович. Середа В.Г. в 1972 році закінчив вечірнє відділення Краматорського індустріального інституту, в 1976 році захистив кандидатську дисертацію.

З 2000 року зав кафедрою був доктор технічних наук, професор, академік підйомнотранспортної академії наук України - Роганов Лев Леонідович. У 1970р нагороджений ювілейною медаллю "За доблесну працю", орденом "Знак пошани" 20.08.1986г. Роганов Л.Л. - Єдиний випускник ДДМА, який має такі високі звання і працює в академії.

Роганов Л. Л. після закінчення Краматорського машинобудівного технікуму в 1955году почав свій трудовий шлях техніком-конструктором на НКМЗ, де пропрацював до 1973 року. У 1963 році закінчив з відзнакою вечірнє відділення Краматорського індустріального інституту, в 1972 році захистив кандидатську дисертацію. У 1973 році переведений у Краматорський індустріальний інститут де працює по теперішній час.

Состав кафедри 2004 року

Роганов Лев Леонидович

Обіймав посаду старшого викладача, доцента, професора, завідувача кафедрою, проректора.

У 1989 році захистив докторську дисертацію, у 1991 році отримав звання професора.

Роганов Л.Л. - Засновник і керівник наукової школи, що діє понад 30 років, з дослідження нових швидкодіючих технологій і машин комбінованим (статико-динамічним) дією на метал.

За розробленим Роганова Л.Л. напрямку науки захищено 7 кандидатських та 2 докторських дисертацій. У 2004році Роганова Льву Леонідовичу присвоєно почесне звання "Заслужений професор ДДМА".

Скударь Георгий Маркович

З 2012 року кафедру знову очолив доктор технічних наук, професор Лаптєв Олександр Михайлович який і керує кафедрою зараз. При ньому кафедра перейменовується і носить тепер назву «Механіка і пластичне формування».

За весь період діяльності кафедра підготувала більше 3000 інженерів. Багато з них досягли високого становища у суспільстві: Скудар. Г.М. - доктор економічних наук, президент ЗАТ НКМЗ, герой України;

Ландик В.І. - генеральний директор АТ НОРД, депутат Верховної Ради; Роганов. Л.Л. - доктор технічних наук, професор, зав кафедрою МТО ДДМА; Макогон Ю.В., доктор технічних наук, професор, зав кафедрою ДонДУ; Гребе А.К. - Кандидат технічних наук, обіймав посаду заст. головного інженера СКМЗ, генеральний директор ВО "Теплоприбор" та багато інших.