ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Історія кафедри

У 1996-му році Донбаська державна машинобудівна академія набрала першу групу студентів спеціальності «Інформаційні системи в менеджменті». Незабаром спеціальність була перейменована в «Економічну кібернетику», а влітку 2000-го року наказом ректора була створена однойменна кафедра (перший завідувач - к.т.н., доцент Шимко Олена Володимирівна).

З 4 жовтня 2000 року протягом півтора років кафедру очолювала к.т.н., доцент Паршина Олена Анатоліївна. Саме на цьому етапі відбувалося становлення кафедри, створення навчально-методичної документації, зміцнення зв'язків з виробництвом. Були відкриті філії кафедри на ВАТ «НКМЗ» і в Краматорському відділенні Донецької торгово-промислової палати, бази студентських практик на ряді промислових підприємств міста і області. У 2002 році кафедра отримала третій рівень акредитації та право на підготовку бакалаврів та спеціалістів з напряму 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальність 7.050102 «Економічна кібернетика».

З 1 липня 2002 до 2 лютого 2004 року обов'язки завідувача кафедрою виконував д.т.н., професор Ковалевський Сергій Вадимович. При ньому на належний рівень вийшла наукова робота: викладачі кафедри брали участь в організації та проведенні Всеукраїнської науково-методичної конференції «Досвід і проблеми дистанційного навчання» і двох Міжнародних наукових конференцій «Нейромережеві технології та їх застосування» (2002 і 2003 року).

З 2014 до 2010 року кафедрою завідувала к.е.н., доцент Макаркіна Ганна Володимирівна. Зміни на ринку праці призвели до необхідності зміни назви на напряму підготовки фахівців: кафедра ліцензує та акредитує нову спеціальність – «Інтелектуальні системи прийняття рішень» напряму «Комп’ютерні науки». У 2007 році змінено також назву кафедри.

Під час керівництва д.ф.-м.н., доцента Бєлєвцова Леоніда Васильовича (2011-2014р.р.) кафедра отримала ліцензію на підготовку магістрів за спеціальністю «Системи і методи прийняття рішень», а через рік пройшла державну акредитацію.

В даний час біля керма кафедри – к.т.н., доцент Мельников Олександр Юрійович. Ми викладаємо більше 40 професійно-орієнтованих дисциплін. Більшість викладачів кафедри є кандидатами технічних або економічних наук та мають вчені звання, інші працюють над дисертаціями. Усі регулярно беруть участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних конференціях. Наші студенти постійно займають призові місця на всеукраїнських конференціях або конкурсах наукових робіт, приймають участь у Всеукраїнських олімпіадах. У 2015 році кафедрою проведено обласну олімпіаду з командного програмування (вперше в ДДМА), до якої поза конкурсом були також залучені учні шкіл міста та студенти Дружківського технікуму; студенти наших груп отримали дипломи за усі призові місця; на 2-му етапі всеукраїнській олімпіаді ДДМА представляли дві студентські команди (СМ-12-1 і СМ-13-1), одна з них (СМ-13-1) продовжила участь у 3-м (фінальному) етапі (цей показник серед представників ДДМА – вперше за останні 13 років).

Нашого випускника ви можете зустріти в комерційних банках, на великих підприємств міста та області, на багатьох малих підприємствах України. Ряд вищих навчальних закладів Краматорська та Дружківки, а також п'ять кафедр нашої Академії високо відгукуються про випускників нашої кафедри, які стали їхніми викладачами.

У нас є багато підстав з оптимізмом дивитися у майбутнє!