ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

КОВАЛЬОВ ВІКТОР ДМИТРОВИЧ

kovalov.png

Ректор Донбаської державної машинобудівної академії (м. Краматорськ), доктор технічних наук, професор, лауреат Державної Премії України в галузі науки і техніки, лауреат Премії Кабінету міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій, Член Президії Національної Академії наук України, Голова Донецького наукового центру Національної Академії наук і Міністерства освіти і науки України, Голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької і Луганської областей, Керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Спортивна студентська спілка України» у Донецькій області, Член Наукової ради Національної Академії наук України з проблем навколишнього середовища і сталого розвитку.

Народився 2 вересня 1962 року у м. Краматорськ Донецької області.

У 1979 – 1984 рр. навчався в Краматорському індустріальному інституті, який закінчив з відзнакою по спеціальності 0501 «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструмент».

Займався спортом – кандидат в майстри спорту з легкої атлетики та багатоборства, переможець та призер багатьох республіканських змагань.

З 1984 працював інженером-конструктором на Старокраматорському машинобудівному заводі. В 1985 році перейшов на викладацьку роботу у Краматорський індустріальний інститут (нині Донбаська державна машинобудівна академія), де працював на посаді асистента, старшого викладача, доцента, професора, а з 2002 року - завідувача кафедри „Металорізальні верстати та інструменти”.

Кандидат технічних наук з 1989 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді при МВТУ ім. Баумана. Кандидатська дисертація на тему «Вдосконалення опор рідинного тертя сучасних важких машин» за спеціальністю 05.02.02 «Машинознавство та деталі машин». Вчене звання доцента кафедри металорізальних верстатів та інструментів присвоєно у 1996 році.

Доктор технічних наук з 2001 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю 05.03.01 «Процеси механічної обробки, верстати та інструменти». Тема дисертації – «Основи теорії розрахунку та проектування гідравлічних опорних вузлів верстатного устаткування». Вчене звання професора кафедри металорізальних верстатів та інструментів присвоєно у 2003 році.

Загальний стаж роботи – 39 років. Стаж роботи в Донбаській державній машинобудівній академії – 34 роки.

Вільно володіє українською, російською, англійською мовами.

Займається науковою діяльністю в галузі розроблення систем бронювання об’єктів військового призначення; підвищення якості, точності та працездатності технологічних систем, створення нових видів верстатного обладнання; розробки систем адаптивного управління технологічними системами; створення нових опор і передач рідинного тертя для верстатів і машин; створення технологій та обладнання для складнопрофільної обробки; розробки технології та обладнання для зміцнення інструменту, деталей і матеріалів.

Науковий керівник держбюджетних науково – дослідних робіт, які виконуються по результатам конкурсу Міністерства освіти та науки України, а також керівник багатьох госпдоговірних науково – дослідних робіт. Дослідження ведуться з використанням сучасних комп‘ютерних технологій, натурних стендів та пристроїв, які також використовуються в учбовому процесі.

Щорічно виступає з доповідями на кількох міжнародних конференціях, у тому числі в Німеччині, Австрії, Польщі, Болгарії, Чехії, Китаї, Сербії та ін.

Розробки експонувалися на Міжнародних виставках, в тому числі на Міжнародному Лейпцігському ярмарку (Німеччина), виставках в Україні та ін.

Опублікував більше 400 наукових праць, більша частина яких – у фахових та зарубіжних наукових виданнях, має 30 винаходів. Під керівництвом Ковальова В.Д. захищено 1 докторська та 4 кандидатські дисертації, зараз – науковий консультант докторанта та кількох аспірантів, яких з студентських років готував до вступу в аспірантуру.

Голова спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій (Краматорськ), член редакційних рад, колегій багатьох фахових збірників і журналів, член програмних комітетів багатьох міжнародних конференцій.

Голова програмного комітету щорічної Міжнародної науково-технічної конференції «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку».

Член науково-методичної комісії Міністерства освіти та науки України. Неодноразово приймав участь в акредитації вищих навчальних закладів за наказами Міністерства освіти і науки України.

Був членом Експертної ради ВАК України (2007–2012 рр).

Нагороджений Знаком «Відмінник освіти», Знаком «За наукові заслуги», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесною ювілейною відзнакою «100 років НАН України», відзнакою командувача Об’єднаних Сил України «За звитягу та вірність» та медаллю.