ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Оголошення

Фотовиставка до Дня Соборності України: «Україна – це ми!»
1.png

Наразі проходить обласний етап фотовиставки до Дня Соборності України: «Україна – це ми!».

Вівторок, 18 січня 2022
В Академії відбудеться міська конференція МАН
1.jpg

З 18 по 20 січня в Академії відбудеться міська наукова конференція-конкурс Малої академії наук з...

П'ятниця, 14 січня 2022
Щодо участі закладів освіти України у Програмі ЄС Еразмус+
1.jpg

Європейське виконавче агентство з питань культури та освіти (EACEA) в рамках Програми Європейськ...

Середа, 12 січня 2022
Час подарунків!
4.jpg

Профком ДДМА щиро вітає всіх з прийдешніми святами!

Понеділок, 20 грудня 2021
Конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності
11.jpg

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» повідомляє про проведення IV Все...

Четвер, 16 грудня 2021

Щодо участі закладів освіти України у Програмі ЄС Еразмус+

1.jpg

Європейське виконавче агентство з питань культури та освіти (EACEA) в рамках Програми Європейського Союзу Еразмус+ (далі – Програма) у грудні 2021 року оголосило про відкриття конкурсів нового етапу з розширеними можливостям міжнародної співпраці у сферах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти на 2021-2027 роки.

Щодо пріоритетів Програми Еразмус+

Окрім основних пріоритетів, визначених Європейською Комісією для участі в конкурсах Програми (забезпечення та покращення якості освіти; інклюзія та гендерна рівність; зелені та цифрові трансформації в освіті та суспільстві; вища освіта; геополітичний вимір), Міністерство освіти і науки України при підготовці проєктних заявок рекомендує враховувати такі ключові пріоритети.

Пріоритет 1. Удосконалення підходів до навчання та викладання. В межах цього пріоритету вітається розроблення проєктів, які спрямовані, зокрема, на розвиток викладацької майстерності, педагогічної освіти, удосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації вчителів (pre-service & in-service teacher training), покращення рівня викладання та навчання іноземних мов у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Пріоритет 2. Створення гнучкої системи освіти дорослих. В контексті розроблення Закону України «Про освіту дорослих», як одного з зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, Міністерство вважає перспективним спрямування проєктів на забезпечення реалізації права кожної людини на навчання впродовж життя, зокрема, створення та розвиток освітніх програм для задоволення освітніх потреб населення щодо особистого та професійного розвитку в системі освіти дорослих.

Пріоритет 3. Розбудова партнерств та обмін кращими практиками. В рамках цього пріоритету особливо актуальними є проєкти, спрямовані на поширення й масштабування успішного досвіду щодо: впровадження моделей взаємодії закладів освіти, підприємств, установ та організацій щодо практико-орієнтованого навчання, здобуття освіти за дуальною формою; створення стратегічних партнерств між закладами освіти, в тому числі шляхом розвитку програм внутрішньої академічної мобільності; популяризації української освіти за кордоном шляхом її інтернаціоналізації та створення закладами освіти партнерств з іноземними закладами освіти.

Пріоритет 4. Цифровий розвиток і цифрові трансформації. В умовах, коли цифровізація постає імперативом освітніх реформ, Міністерство вбачає потенціал у проєктах, спрямованих на створення доступного та сучасного цифрового освітнього середовища, розвиток цифрових навичок учасників освітнього процесу, запровадження інструментів для модернізації змісту освіти в галузі інформаційно-комунікаційних технологій відповідно до вимог часу, формування системи відкритих та достовірних даних в сфері освіти.

Пріоритет 5. Якісна підготовка кадрів в системі професійної (професійно-технічної) освіти. Враховуючи актуальність підвищення престижності робітничих професій, для Міністерства є надзвичайно важливою підготовка проєктів, що мають на меті: запровадження ефективних механізмів забезпечення проходження здобувачами професійної (професійно-технічної) освіти виробничого навчання, виробничої практики відповідно до вимог професійних компетентностей, професійних стандартів; удосконалення роботи з професійної орієнтації учнівської молоді та професійного консультування здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти; запровадження ефективних інструментів збору та оброблення статистичної інформації про стан ринку праці з метою прогнозування потреб у кадрах за професіями.

З метою отримання мандату підтримки від Міністерства освіти і науки України за цієї категорією проєктів проєктна команда має до 28 січня 2022 року надіслати короткий опис проєктної заявки (мета, завдання, напрями діяльності та очікувані результати, інновації та запланований вплив на індивідуальному, інституційному, місцевому та національному, системному рівнях, запланований склад партнерства структурного проєкту) до директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України на електронні адреси: shkabko@mon.gov.ua, husak@mon.gov.ua (контактна особа – державний експерт експертної групи з європейської інтеграції Сергій ШКАБКО, тел. (044) 481 32 08).

 

Докладніше про програму